Фізіопроцедури при варикозі вен нижніх кінцівок

Варикозне розширення вен вимагає ретельного лікування і профілактики. Лікування, насамперед, має бути комплексним. Хірургічне лікування повинно поєднуватися з медикаментозним, а також з фізіотерапевтичними процедурами. Вони є гарним доповненням до базисної терапії.Фізіопроцедури при варикозі вен нижніх кінцівок, зменшують набряки, біль, важкість у ногах, відновлюють кровообіг. Фізичні методи завоювали свою популярність завдяки малому травматизму, мінімальної навантаження для організму, локальному впливі на варикозно розширену вену.

Фізіолікування при варикозі нижніх кінцівок може бути застосоване на різних стадіях хвороби. Воно дозволить максимально відстрочити трофічні зміни, а післяопераційну реабілітацію навпаки прискорить. Різноманітність фізичних варіантів лікування радує. Кожен може знайти серед асортименту доступну і потрібну методику. Поговоримо про найбільш поширених.

Кожен метод фізіотерапії має свої протипоказання. Крім них виділяють ще й загальні протипоказання.

До таких протипоказань відносяться:

  1. Онкологічні патології.
  2. Активна форма туберкульозу.
  3. Гнійні патології.
  4. Артеріальна гіпертензія.
  5. Порушення функціонування системи згортання крові.
  6. Вагітність.
  7. Порушення кровообігу в головному мозку.

В один день можна робити процедури, які передбачають використання струмів, що різні по своїй силі. При трофічних виразках, наприклад, краще використовувати процедури, які проводять без прямого контакту з ураженою ділянкою.

Фізіотерапія при варикозному розширенні вен нижніх кінцівок здатна справити позитивний вплив. Головне, враховувати особливості кожного пацієнта при виборі варіанту лікування. Більшість процедур можна поєднувати. Фізіотерапія здатна знизити лікарську навантаження на організм.

Використання в лікуванні електрофорезу

Для проведення електрофорезу використовують гальванічний струм. За допомогою такого впливу, ліки, які були прийняті заздалегідь, зможуть проникнути глибше в тканини, накопичитися саме там, де це потрібно.

Вводять ліки ін’єкційно або перорально. При варикозній хворобі використовують препарати антикоагулянтів (Гепарин, Аспірин), гідролітичні ферменти (Фібринолізин). Ці препарати впливають на кров’яний згусток, перешкоджають утворенню тромбів.

Для процедури хворий лягає на кушетку. До його ніг приставляються електроди. Можна між шкірою і пристроєм розміщувати прокладку з лікарською речовиною. У такому випадку препарати заздалегідь приймати не варто.

З часу електрофорез займає від п’ятнадцяти хвилин до години. Кількість сеансів електрофорез при варикозі — 10-20.

Діадинамотерапія і ампліпульстерапія